Staff Directory

NameTitleNumberEmail
Lisa Banks
4th Grade Teacher
Maria Banta
2nd Grade Teacher
Marysue Bobzien
Learning Support Services Teacher
303-734-5507
Diane Brown
3rd Grade Teacher
303-734-5503
Susan Cissell
Learning Support Services Paraprofessional
Kelly Christon
Kindergarten Teacher
303-734-5528
Cathie Engel
SACC
303-347-4245
Colleen Jones
Secretary/Registrar
303-347-4525
Kimberly Friess
Custodian
Susan Gwillim
Literacy Specialist
303-734-4249
Dana Hanson
Special Education Paraprofessional
Amanda Hasting
Learning Support Services Paraprofessional/Hotshots Activity Leader
Maggie Hicks
5th Grade Teacher
303-734-5545
Alejandra Hoskin
Kindergarten Paraprofessional
Elizabeth Jauregui
Social Worker
Colleen Jones
Secretary/Registrar
303-347-4525
Kathy Kennedy-Tuchfeld
Special Education Teacher
303-734-5514
LeeAnne Kiehlbauch
Kindergarten Teacher
Scarlet Lammers
Art Teacher
303-734-5526
Kylee Lautenbach
5th Grade Teacher
Kate Lohringel
Learning Support Services Paraprofessional/Hotshots Activity Leader
Carol Macklem
3rd Grade Teacher
303-734-5530
Keri McCabe
Principal
303-347-4525
Dawn Merdick
Media Center Coordinator/MakerSpace Instructor
303-734-5512
Adam Michaelson
Physical Education Teacher
303-734-5533
Emily Myers
2nd Grade Teacher
303-734-5520
Alyssa Neugeboren
Learning Support Services Teacher
303-734-5523
Marianne Newell
1st Grade Teacher
303-734-5521
Mikaela Palmieri
Health Assistant/Clerical Secretary
303-347-4525
Cathy Peters
Kitchen Manager
303-347-4536
Tim Rames
Learning Support Services Paraprofessional
Brittany Signorelli
School Psychologist
303-734-5502
Alyson Slocum
Gifted and Talented Teacher
Melinda Travis
Speech/Language Pathologist
303-734-5505
Sarah Walker
Learning Support Services Paraprofessional
Krista Williams
4th Grade Teacher
303-734-5534
Michelle McGillis
Kindergarten Paraprofessional
Kenna Macky
Administrative Assistant to the Principal/Office Manager
303-347-4525
Myriam Husmann
Learning Support Services Paraprofessional
Darcy TheBarge
Learning Support Services Paraprofessional
Daric Sundeen
Learning Support Services Paraprofessional
Marquesa Felker
COTA- Occupational Therapist Assistant
Richard Clarke
K-5 Music Teacher
Lindsey Gunderson-Hahn
1st Grade Teacher
Sara MacDonald
Literacy/Instructional Coach
Jessica Kellem
Learning Support Services Teacher
Heather Perry
Speech Language Pathologist
Ron Tate
Building Facilitator
Philip Galbraith
Night Custodian